SSD Disk Montaj Laptop

Laptop Notebook OEM PC kasa bilgisayar SSD nvme M2 disk montaj ve değişimi.

Yeni nesil SSD Diskler ile artık mekanik disklerin yavaşlığından kurtuluyoruz. Okuma ve yazma hızı 8 ile 40 Mb arasında değişen eski nesil disklerin yerine, okuma ve yazma hızları 40 ile 120 Mb fiili olarak gerçekleşen SSD disklere geçmek artık kesinlikle gereklidir. Laptop ve PC bilgisayarınıza gerekli ram takviyesi yaptıktan sonra (8 ve üzeri önerilir) mükemmel bir laptop ssd performansı elde edebilirsiniz.

Okuma hızlar Sata SSD disklerde 500-600 Mb hızlarında olmakta iken, nvme ve m2 SSD disklerde 2000 -3000 Mb okuma hızlarına erişebilmektedirler. Laptop veya notebook sisteminiz bu nvme ve m2 SSD diskleri destekleyen yuvalara sahipse, siz de performansın keyfini sürebilirsiniz. 120 Gb ile 2 Tb aralığında seçenekler sunulmaktadır. Tabi gelişen teknoloji ile birlikte 4,8 Tb ve üstü disklere de ulaşabilirsiniz. Ancak ilk maliyetleri oldukça yüksek olabilir.

Çeşitli kapasitelerde bulunan ssd diskleri 120 Gb, 240 Gb, 480 Gb, 1 Tb ve üzeri şeklinde kullanım alanınız ve bütçenize göre temin edebilirsiniz. Yazı ve internet ağırlıklı kullanıcılara şimdilik 120Gb kapasiteli ssd disk yeterlidir. İş amaçlı olanlar 240 Gb ve üzeri,  oyun amaçlı kullananlar ise 500 Gb ve üzerini tercih etmelidirler.

Teknik servisimize gelerek kısa sürede SSD disk montajınızı sağlayabiliriz. Dilerseniz uygun olan kendi ssd diskinizi de monte edebiliriz. Ya da ihtiyaca göre talep edeceğiniz SSD diski sizlere temin edip montajını sağlayabiliriz. Üstelik önceki kullandığınız tüm programlar ve ayarlarınızı aynı şekilde yeni SSD diskinize de aktarabiliriz. Sizin temin ettiğiniz SSD diski de dilerseniz montaj edebiliriz.
(Not: eski diskiniz okumaya elverişli şekilde olmalıdır, bozuk alan bad sektör içeren alanlardan dolayı birebir kopyalama gerçekleşmeyebilir).