Access Point Kurulumu

Access Point Nedir?

Access Point, kablosuz internetin çekim gücünün yeterli olmadığı noktalara kablosuz internet erişimi veren cihazların genel adları diyebiliriz. Kapalı veya açık bir alan olduğunu düşünelim ve bir tane kablosuz vericimiz olduğunu düşünelim. Uzak noktalarda, bahçe ve havuz gibi yerlerde kablosuz internet erişimi sorunu olduğunda Access Pointler oldukça ideal çözümlerdir. Ayrıca modeme fazla yük binen ortamlarda da Access Point kullanımı uygundur. Bu sayede modem DNS yani internet dağıtım işini daha kolay yapacaktır.

Elektrik temin etmenin zor olduğu noktalara PoE çözümlerle network kablo ile internet ulaştırmak artık çok kolay. Cat kablo sistemi aracılığı ile Access Point elektriğini uzak noktalara iletmek artık mümkündür. Ergonomik seçenekler, şık tasarımlar, mekan uyumlulukları, uzak mesafe seçenekleri, yönetimsel seçenekleri ile hepsini bir arada barındıran Access Point ürünlerini bulabilirsiniz.

Access Point İçin İdeal Yer Seçimi Nasıl Olur?

Access Point, genellikle modemin sinyalinin ulaşamadığı veya az ulaştığı noktalara yakın yerlere kurulması uygundur. Örnek resimde görülüğü gibi, modemin sinyalinin ulaşmadığı nokta için, ortalama bir noktaya konulan Access Point sinyali daha uzaklara ulaştırabilmektedir. Modemi rahat gören bir noktadan ve sinyali rahat dağıtabilecei bir açıya koymak en ideal yerleşim seçeneğidir.

Access Point Sinyali Etkileyen Durumlar Nelerdir?

Access point kurulumunda dikkat edilecek en önemli konu elbette yer seçimidir. Kaliteli ve hızlı sinyal almak için Access Point ile cihaz arasında minimum engel olmalıdır. Geniş ve kalın duvarlar, çelik bariyerler, özellikle mutfak ve banyo duvarları, seramik ve kalebodur kaplamaları Access Point sinyalini etkileyen en önemli unsurlardır. Duvar konusuna bakacak olursak, günümüz wifi teknolojileri genellikle duvarları aşabilmektedir. Ancak kalın duvarlar yine de sinyali biraz zayıflatacaktır. Örnek şeklimize bakarak, modem ile cihaz iletişimi için en ideal Access Point noktasını seçmek kolay olacaktır. Sinyali açık alanlardan yürütmeyi tercih etmeliyiz.

 

Access Point Satış ve Kurulum Hizmetleri:

Access Point ürünlerinin satışı ve kurulumu hizmeti verilmektedir. En çok tercih edilen ürünler arasında Tp-Link ve Ubiquiti Access Pointleri mevcuttur. Ev kullanıcıları, ofis ve işletmelerde genellikle Tp-Link access pointleri yeterli olabilmektedir. Yurt, kafe, restaurant, eğitim kurumları, dersane gibi çoklu kullanım olan yerlerde öncelikli olarak Ubiquiti Access Point ürünlerini önermekteyiz. Öncelikle Pendik bölgesi olmak üzere yakın ilçelerde access point kurulum hizmeti vermekteyiz.

Ubiquite ac pro tplink access point Kablosuz Ağ Genişletici Access Point